REKLAMA:
Kosmetyki marki Avon i Oriflame w dobrej cenie z dostawą do domu

ZOSTAW ŚWIADECTWO - KLIK

ŚWIADECTWA, zostaw swoje świadectwo.

wpisz się do księgi gości | załóż własną księgę gości

101. czy moglby mi ktos odpowiedziec co dzieje sie z telewizja ks Natanka nigdy dotychczas nie mialam problemu z wywolaniem teraz nie pokazuje sie strona a jakies inne wstawki
teresa
Data wpisu: 17:34:10 21-01-2013

Odpowiedź admina: Poprawny adres: http://www.christusvincit-tv.pl/

102. jest jakis error w serwerze telewizji ks Natanka nie wyskakuje strona Chrystus vincit tv czy to blad w grzechyni czy umyslne zaklucenia
teresa
Data wpisu: 15:43:26 21-01-2013

103. To bardzo przykre, że ksiądz Natanek w kazaniu z dnia 2013-01-20 głosi naukę o piekle, czyśćcu i innych religiach niezgodną z nauczaniem Kościoła Katolickiego. Nie mam tu oczywiście na myśli tak zwanego "kościoła" reformowanego, którego bzdury ekumeniczne są słusznie krytykowane.
Św. Paweł wyraźnie mówi, że bogowie pogan to demony. Trzeba jasno powiedzieć, że wszelkie inne religie nie są najmniejszą pomocą w Zbawieniu, a ogromną przeszkodą. Inne religie są tworem szatana do przeciwstawiania się jedynej boskiej nauce, którą Kościół głosił do niedawna.

Wojtek
Data wpisu: 09:56:57 21-01-2013

104. Króluj nam Chryste !

kochany bracie, adminie !

po 1: Panem JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE PAN BÓG W TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ JEDYNY !
Pan Bóg z Wielkich Liter, lecz ktoś inny z małej !
a jaki tam ze mnie pan ?! zwykły chłopek, a nie pan !

po 2: nie jestem zdziwiony Twoim atakiem na mnie, albowiem wczoraj został mi on zapowiedziany, lecz na razie nie wiem przez kogo - przez Boga lub/i Aniołka Stróża mojego czy przez złe duchy...
że "dobrzy będą walczyć z dobrymi" jak to powiedział jeden z potępionych złych duchów podczas Egzorcyzmów...

po 3: że zostanę zaatakowany, jak wyżej napisałem nie jestem zdziwiony, lecz jestem zdziwiony o co zostałem zaatakowany ! czemu ? bo wiersze p. Danuty Gosko raczej nie zawsze dotyczą Ks. Piotra Natanka a mimo to Ona nie została zaatakowana a ja zostałem... broń Boże, nie namawiam do ataku na p. Danutę Gosko ! chodzi o to, że kochany bracie, czemu mnie atakujesz ? czemu jesteś narzędziem w szponach złego ducha ? czyż nie widzisz, bracie, że moje wiersze - owszem są proste i krótkie, ale to wynika z tego, że jestem prostakiem - starają się służyć Bogu dla Jego Chwały i Jego dobra, dla dobra bliźnich, dla mojego dobra i mojej przyszłej Chwały Niebiańskiej i żeby zdemaskować szatana ?

z Bogiem i z NMP i ze św. Józefem i z Istotami Światłości !

JMK K
Data wpisu: 11:35:12 07-01-2013

Odpowiedź admina: Nikt ciebie nie atakuje, jeśli chcesz też być adminem, to bardzo proszę, wykup sobie serwer, załóż forum i już. Wtedy będziesz sobie pisał i tworzył ile chcesz. To mini forum jest przeznaczone tylko na świadectwa, a Ty po prostu nadużywasz miejsca na dysku. Po drugie nie podpisujesz się imieniem tylko wieloma inicjałami, nie możesz podpisać się imieniem z Chrztu Świętego ? Po trzecie logujesz się bez podania emaila. To jest drugie ostrzeżenie. Proszę, nie wciągaj mnie w dyskusje na forum publicznym, to jest moja ostatnia odpowiedź dla ciebie, chcesz dyskutować ze mną, to podaj emaila. Krzysztof

105. W dniu 4 stycznia 2013 r. w Gazecie Krakowskiej oczerniono Księdza Piotra Natanka. Módlmy się za tych, którzy oczerniają aby umieli rozróżnić dobro od zła.
Króluj nam Chryste!

Maria
Data wpisu: 17:24:38 06-01-2013

106. "złe duchy"
Złe duchy - są różne,
jed­nakże w czy­nieniu zła nie są próżne.
Pra­cują ciężko dniami i nocami,
by nas ok­ryć wie­czny­mi ciemnościami.
Ciem­nościami, które tyl­ko(!) Boża moc może rozproszyć
oraz tyl­ko(!) Ona może naszą zat­war­działość skruszyć !

z po­mocą Bożą oraz z po­mocą mo­je­go Aniołka Stróża, JMK K

JMK K
Data wpisu: 15:58:35 06-01-2013

Odpowiedź admina: Przypominam Panu, że ten mini blog - forum jest przeznaczony do dania świadectwa dla ks. Piotra. Ostrzegam Pana, że następne Pana wpisy nie na temat, będę kasował.

107. Ksiądz Piotr Natanek jest posłuszny Panu Bogu i Ojcu św. Benedyktowi XVI. Niektórzy Biskupi i Kapłani, którzy służą masonerii /szatanowi/ nie są posłuszni Ojcu św. Nawet w Watykanie masoni robią przeszkody Ojcu św.
Nasz drogi Kapłanie modlimy się za Ciebie żebyś wytrwał na swojej Drodze Krzyżowej. Matka Boża Niepokalana wybrała Ciebie do walki z masonerią.
Prosimy wszystkich o nieustającą modlitwę za naszego dobrego Kapłana Ks. Piotra bo jest bardzo prześladowany.
Króluj nam Chryste!

Maria
Data wpisu: 18:17:23 05-01-2013

108. Moi drodzy
wyrazanie prawdziwej radosci nie jest podlizywaniem sie Ksiedzu bo Ksiadz tego napewno nielubi i nie popiera.
To tylko tak jak powiedziec przyjaciolce "Kocham Cie Zosiu"
Anna

anna
Data wpisu: 18:36:38 04-01-2013

109. Króluj nam Chryste !

owszem, Ksiądz Piotr Natanek, jest co najmniej gorliwym Kapłanem, może nawet świętym Kapłanem, lecz niestety niektórzy z Was, moi drodzy, przesadza z podlizywaniem się Ks. Piotrowi N. / z uwielbianiem Ks. Piotra N. ! PAMIĘTAJMY, ŻE SZCZEGÓLNE UWIELBIENIE NALEŻY SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE PANU BOGU !!!

z Bogiem i NMP i św. Józefem i Istotami Światłości !

JMK K
Data wpisu: 18:27:52 04-01-2013

110. Księże Piotrze niech Ciebie osłania i prowadzi moc CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO.

Jan
Data wpisu: 11:41:14 04-01-2013

111. Jacy my jestesmy szczesciarze ze mozemy sluchac tu za oceanem te ostatnie 12 kazan w szczegolnosci z Pustelni.
Nasz Ksiadz Piotr jest naszym Tatusiem praez najwieksze T na calym globie ziemskim.Szczesc Boze

anna
Data wpisu: 04:04:43 04-01-2013

112. Króluj nam Chryste !

Stefan, no oczywiście, że NIE JESTEM idealny, bo TYLKO BÓG JEST DOSKONAŁY !
lecz Sam Pan BÓG zaleca nam byśmy byli doskonali, "a wiec i wy bądźcie doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec (Bóg)" (por. Pismo Święte -> Nowy Testament -> Ewangelie) ! ;]

jednakże przyczepienie się: "Ty także robisz błędy np:brak kropki nad ż" pokazuje o Twoim braku argumentacji przeciwko mnie, więc się czepiasz DROBIAZGÓW (czegoś mało istotnego) ! czyż to jest grzech że napisałem jak napisałem ? raczej nie, pod warunkiem że nie jestem wrogiem Polski !

boli Cię (złe duchy ogromnie boli) to, że Pan Bóg wyprowadził mnie, nędznika i nicość i sługę najnieużyteczniejszego jakiego kiedykolwiek miał, ma i będzie miał, na takie wyżyny duchowe ? bracie, ofiaruj się całkowicie Bogu z całego serca, a też i w Twoim przypadku Pan Bóg sprawi [nieskończenie] liczne cuda Boże !

podpisuję się Inicjałami 3 bardzo(!) świętych imion i inicjałem nazwiska, nie dlatego że się boję (Pan Bóg mi daje Dar Męstwa, lecz niestety nie zawsze z Nim współpracuję ), lecz raczej dlatego, że nienawidzę i wymiotuję obłudą oraz nie szukam próżnych pochwał ludzkich !

Jakub Michał Karol K.

z Bogiem i z NMP i ze św. Józefem !

JMK K
Data wpisu: 11:18:35 02-01-2013

113. JMK K jestem energetykiem i nie żywię do Ciebie żadnej niechęci.Chciałem Ci tylko uzmysłowić,że wcale nie jesteś takim ideałem na jakiego się tutaj kreujesz.Ty także robisz błędy np:brak kropki nad ż.Podpisujesz się psełdonimem,czy brak Ci odwagi na podpisanie się własnym imieniem?
Stefan
Data wpisu: 21:01:31 01-01-2013

114. Króluj nam Chryste !

Stefan, bracie, skąd w Tobie tyle niechęci do mnie ? (wiem skąd i od kogo)

to co Pan Bóg mi objawił będę przedstawiał dla chwały Bożej i dla dobra bliźnich, dla mojego dobra i dla mojej przyszłej chwały (Niebiańskiej) !

jeśli macie mi coś konkretnie do zarzucenia, chętnie - pod warunkiem, że to zgodne z prawdą - poczytam i będę prosić/błagać Boga i Istoty Światłości o pomoc w przemianie zła na dobro

ponadto skąd wiesz, jak ja obchodziłem to światowe "święto" ? skąd wiesz czy w ogóle je obchodziłem ? oO

to jaki zawód wykonujesz, jeśli można wiedzieć ?

WSZYSTKIM I SOBIE: PRAWDZIWIE POBOŻNEGO 2013 ROKU !

z Bogiem i z NMP i ze św. Józefem !

JMK K
Data wpisu: 13:27:35 01-01-2013

115. JMK K nie jestem ani policjantem ani strażnikiem.Jest jeszcze wiele zawodów które są niezbędne do tego abyś Ty mógł świętować.Przedstawiasz się na tym forum jako człowiek wielce świętobliwy,prawie każdemu coś wytykasz,popatrz dobrze w lustro abyś nie przeoczył belki w swoim oku.
Stefan
Data wpisu: 08:51:36 01-01-2013

116. Króluj nam Chryste! Niech Pan Jezus Chrystus Król i Niepokalana Królowa Polski Wam wszystkim i rodzinom Waszym błogosławią w ten Nowy 2013 Rok.
Zapraszam do obejrzenia przed jazdą na Jasną Górę 12.01.2013 filmiku na GloriiTv zachęcającego do Rycerstwa Chrystusa Króla pt. "To idą Rycerze".
Z Bogiem i Maryją.

huzar
Data wpisu: 15:35:21 31-12-2012

117. Kroluj nam Chryste !

Stefan - rozumiem ze jestes policjantem albo ze strazy miejskiej ?

MÓWI PAN BÓG: III. PAMIĘTAJ ABY DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIĆ !!!

NIEDZIELA TO TEŻ DZIEŃ ŚWIĘTY !!!

ZŁAMANIE = BARDZO CIĘZKI GRZECH ŚMIERTELNY !!!

PROSZE POCZYTAC O 9 GRZECHACH CUDZYCH - O TYM REALNYM FAKCIE !!!

JMK K
Data wpisu: 12:13:07 31-12-2012

118. Sylwestra pracuję do 22,a potem wracam do swojej ukochanej żony.Nowy rok pracuję od 22 do 20.Wszystko po to,abyście Wy mogli bawić się spokojnie.Wszystkim bez wyjątku na opcje i zapatrywania życzę Bożego błogosławięstwa i szczęśliwego nowego roku Stefan.
Stefan
Data wpisu: 18:18:42 30-12-2012

119. Kroluj nam Chryste !

witajcie Rycerze Chrystusa Krola i Natanisci !

mam prosbe do ludzi prawdziwie poboznych - mozecie opisac jak wy zamierzacie spedzic Sylwestra ?

z gory dziekuje

z Bogiem !

JMK K
Data wpisu: 13:34:35 30-12-2012

120. Bardzo dziękuję ks.Piotrowi za kazania,w których daje wyraz troski o dusze.Bardzo wrosłam duchowo i wiele zrozumiałam z chrześcijaństwa za co dziękujęPanu Bogu.O,gdyby można było sklonować ks.Natanka i rzucić na wszystkie parafie!
katarzyna połomska
Data wpisu: 13:36:37 27-12-2012

121. Króluj nam Chryste !

Pan Bóg jak zwykle daje ludzkości (tym razem ja jestem narzędziem w Jego Boskich Rękach) wspaniałe, świetne i święte pomysły, oto one:

1. chodzenie po Kolędzie NIE DLA KASY, LECZ DLA BOGA I BLIŹNICH [i nas samych] jako Rycerze Chrystusa Króla: śpiewanie Kolęd lub/i dokonywanie pobożnych przedstawień - W PŁASZCZACH RYCERSKICH !

jeśli ktoś jest z Krakowa, jakiejś okolice Krakowa, i ma przynajmniej pożyczyć Płaszcz Rycerski Chrystusa Króla i chce podjąć się wyżej opisanej sytuacji - chętnie się dołącze dla Chwały Bożej i pożytku bliźnich !

2. jeśli ktoś by chciał się wybrać m.in do Grzechynii na Pustelnię, a nie ma za bardzo jak to zrobić - chętnie wezmę ze sobą takiego człowieka gdy będę jechać; planuję także wyjazd do wielu Miejsc Świętych m.in. do Ziemi Świętej, do Ars - nie wiem kiedy i czy w ogóle Pan Bóg da mi zrealizować planowane przeze mnie Pielgrzymki ("Pielgrzymki"), ale jak ktoś jest chętny proszę pisać na @

JMK K
Data wpisu: 21:29:14 26-12-2012

122. Msza Św. z Wielkich Liter !!!

chyba można codziennie oglądać transmisje on-line ;)

jeśli mogę to uczynić to dziękuję w imieniu wszystkich za życzenia ;)

z Bogiem, i z NMP !

JMK K
Data wpisu: 12:59:59 25-12-2012

123. Chce goraco podziekowac za piekne i prawdziwe kazania jakie ksiadz glosi slucham je prosze ksiedza chce sie zapytac czy mozna w kazda niedziele sluchac mszy sw i kazan o-nline ?Chce zyczyc Wesolych Zdrowych Swiat Bozego Narodzenia i zeby to Nowo Narodzone Dzieciatko obdarzylo ciebie Ksieze i cala Rodzine w zdrowiu i w wszystkim dobrym i zycze Tobie ksieze wytrwalosci we wszystkim m
Bibianna
Data wpisu: 10:08:37 25-12-2012

124. Króluj nam Chryste!
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2013 wszystkim odwiedzającym Pustelnię.
Niech Dzieciątko Jezus Król królów Wam błogosławi na każdy dzień życia.
Z Bogiem i Maryją

huzar
Data wpisu: 07:07:53 25-12-2012

125. Króluj nam Chryste !

witajcie, Pan Bóg daje nam 2 nowe pomysły, doskonałe i rewelacyjne i wspaniałe:

1. przekazać ludziom prawdziwy przekaz o Chrystusie Królu posługując się ulotkami - a kto pierwszy stosował ulotki ? św. Franciszek Salezy, na których znajdowały się kopię Jego Kazań, które były przepisywane ręcznie ;] - my mamy dużo łatwiej, bo mamy drukarki... mam wzór ulotki "Chrystus Król" + Cytaty niektórych świętych w stosunku do Królowania Chrystusa, jak ktoś chce prześle na @

2. z Bożą pomocą i św. Aniołka Stróża mojego, już wiele miesięcy temu, zrobiłem tapetę na telefon komórkowy z 1. Chrystusem Królem, 2. św. Janem Marią Vianneyem, 3. Ks. Piotrem Natankiem

mam telefon 3-tapetowy, dlatego mam w kolejności "2"-"1"-"3"; mogę wyciąć "2" i "3", i zostawić TYLKO CHRYSTUSA KRÓLA i przesłać każdemu kto chce na @, by sobie ustawił także Chrystusa Króla jako tapetę na komórkę ;]

a co do szalików, o których wcześniej pisałem - suma wyjdzie ok. 500zł za 1-no zamówienie kilkunastu-kilkudziesięciu szalików (nie pamiętam dokładnie ile)

z Bogiem !

JMK K
Data wpisu: 18:09:30 23-12-2012

126. "Zostawmy Biskupom to, komu pozwalają udzielać Komunii Świętej, a my przyjmujmy. Po to Pan Jezus dał Swoje Ciało, by Go przyjmować i cieleśnie i duchowo. My przyjmujmy."
Jan Moniak

TO TAK JAK POWIEDZIEĆ: "ZOSTAWMY BISKUPOM TO, CZY UZNAĆ CHRYSTUSA ZA KRÓLA POLSKI CZY NIE. PO TO BÓG USTANOWIŁ KSIĘŻY BISKUPÓW BY ONI ZADECYDOWALI. A WIĘC SŁUCHAJMY ICH"

Janie, bracie - patrz jak bardzo źle Ty rozumujesz !

JMK K
Data wpisu: 17:55:51 23-12-2012

127. Króluj nam Chryste !

mam pytanie, mianowicie: jak Wy, drodzy bracia i siostry, służycie Panu Bogu ?

bo ja chciałbym bardziej służyć niż to robię, co i tak jak nie mam pomocy Bożej i pomocy Istot Światłości w ogóle mi nie wychodzi...

nie chcę przeżyć swojego życia jak większość ludzkości, a podjąć dzieła świętych nie potrafię i nie umiem - wiem i mocno wierzę, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, lecz ja nie jestem Bogiem, jestem najbardziej nieużytecznym sługą Bożym jakiego Bóg kiedykolwiek miał, ma i będzie mieć !

proszę, błagam ! podajcie swoje sposoby służby Bogu, oby Pan Bóg mnie poprzez wasze pośrednictwo zainspirował do przynajmniej średniej służby Jemu !

z góry dziękuje, Kochani !

z Bogiem !

JMK K
Data wpisu: 21:57:33 20-12-2012

128. Misiu! Cieszymy sie bardzo, ze Bog odnalazl Ciebie - swoja zagubina owieczke! I zobaczysz,jak dobrze Ci bedzie w Jego ramionach!
Nie zrazaj sie do nas po tym wpisie JMK K.....On wprawdzie pisze prawidlowo "Bog" z duzej litery...i wierze, ze kocha Boga...ale byc moze za malo kocha 19-letnie dziewczyny,ktore wrocily do Ojca! Wybacz mu! Pisz juz zawsze i Ty Bog z duzej litery, a szanowny JMK K zapomni Ci Twa gramatyczna niedoskonalosc i usciska Cie serdecznie i radosnie! Kroluj nam Chryste!

Sara
Data wpisu: 00:02:02 19-12-2012

129. Bóg, Boga, Boże - z WIELKIEJ LITERY !!!

jak ktoś piszę inaczej to szerze wątpię by miał jakąkolwiek nawet Wiarę w Boga, a więc tym bardziej by miał jakąkolwiek miłość do Boga !

BEZ WIARY W BOGA NIE MA MIŁOŚCI DO BOGA !!!

JMK K
Data wpisu: 15:25:28 17-12-2012

130. szczesc boze jestem misia mam 19 lat i pisze z warszawy. uslyszalam kazania ks.Natanka dosc odwazne. jako dziecko sluchalam rocka chodzilam w takich ubraniach ktorych ksiadz nielubi i rozrabialam ile wlezie i twierdzilam ze jestem ateistka az rodzina wyslala mnie na terapie. pojechalam daleko od domu do szkoly z internatem gdzie pojechalismy na szkolna wycieczke do lednicy gdzie bardzo chcialam pojechac. modlilam sie tam kazdego dnia i tylko bog byl moim przyjacielem a dni mlodziezy dodaly mi wiary. wrocilam niebawem inna jednak. a gdy w pare lat pozniej zerwal ze mna narzyczony dla mojej bliskiej przyjaciolki poszlam do konfesjonalu niewiedzac co robic jeden ksiadz mi powiedzial modl sie kazdego dnia i wez boga do serca na kazdy dzien. interpretujac nie odklep formulke ale wierz.wkrotce potem ktos mnie pokochal tamtemu wybaczylam bo bog kazal wybaczac. odwiedzilam muzeum ks. popieluszki od tamtej pory to moj autorytet. powiedzial ;latwo jest cierpiec tridniej wziac cierpienia innych na siebie co moze zrobic czlowiek tylko wewnetrznie wolny. a ks..natanek konczy te slowa wezmy swoj krzyz i uwolnijmy sie od cierpien dnia codziennego nalogow i glupot lubilam harego jako dziecko jako kobieta wole wierzyc wole to co tak niezwykle ale prawdziwe. wyjdzmy wiec do tych ktorzy watpia i miejmy pelne wiary milosci serca. moj katecheda pochodzi z ukrainy a cala klasa uwielbia religie... mowilismy ze raz popelnione zlo kierowane jest ku dobru i ze diabel ma moc nieograniczona. nieprawda! to my decydujemy jaka ma moc wobec nas. wystarczy uwierzyc bogu i pojsc za nim a on odejdzie w sina dal... ogladalismy egzorcyzmy jak ludzie sie przewracali po dotknieciu ci niewierzacy do konca a potem budzili wierni a ja nato po co byc jak niewierny tomasz czyz temu kto chce wierzyc niewystarczy slowo boga. straszne byly egzorcyzmy malej aniele michel gdzie zostala opetana przez diabla... ona wziela na siebie grzechy innych ... nie kazdy musi cierpiec jak ona aby ocalic ludzi wystarczy pomoc blizniemu slowem czynem aby odegnac od niego szatana jak robi ks. natanek. wyjdzmy z pokora i przebaczeniem z miloscia do tych ktorzy jej nieznaja i pokazmy im jaka wielka jest milosc boga.
Misia
Data wpisu: 22:38:12 16-12-2012

131. Panie Janie, czy nie uważa Pan, że rządzący naszym krajem i cały naród powinien uznać Jezusa za Króla Polski? A w liście było napisane, że nie ma takiej potrzeby.Czy obraz Jezusa Króla powinien być uwięziony w piwnicy w Częstochowie? Podobnie było na wielu miejscach Objawień. Dokąd obrazy czy figurki były uwięzione dochodziło do różnych nieszczęść.Jest wielka potrzeba, żeby Chrystus Król panował w Polsce, na całym świecie i Wszechświecie. I bronił Polskę i Jasną Górę przed działaniem szatana.
Maria
Data wpisu: 17:17:05 15-12-2012

132. Kochany Księże Piotrze. Gdyby nie zdecydowana postawa Księdza, nie odważyłabym się klękać do Komunii Świętej sama jedna od roku w całej parafii, ale chyba i w 50 tysięcznym mieście. Czasem ktoś klęknie, ale to raczej są goście. A tak, wszyscy stoją i coraz więcej przyjmuje Komunię św. na rękę. Tylko ilość podchodzących do szafarzy troszkę się zmniejszyła. Dobre i to. Ja klęczę. Księża stoją na stopniu, a ja klękam przy stopniu. Tylko księża mają trudniej, szczególnie ci wyższego wzrostu, muszą się bardziej pochylać, ale są twardzi. Ja już bym dawno nie wytrzymała i postawiła jakiś klęcznik, choćby dla ochrony własnego kręgosłupa. A mnie się dość trudno wstaje, nie mam się o co oprzeć. Ale jakoś idzie, więc jeśli ktoś też ten problem, ze są trudności ze wstaniem z kolan, niech podchodzi na końcu do Komunii.Nikt za Wami nie denerwuje się, ze długo wstajecie, a i ksiądz ma czas na odsunięcie się, żebym się czasem nie zachwiała. I coś Ci opowiem, Księże Piotrze. Odpust w Tulcach,arch.poznańska, tego roku.Msza Św na placu. Droga procesyjna wysadzona małym ładnie przyciętym żywopłotem. Komunię Św. przyjmuje się stojąc za żywopłotem, kapłan idzie drogą procesyjną, czyli z drugiej strony żywopłotu. Nie mam jak tu tego narysować.Myślę, że jakby wejść przez Google na Sanktuarium Matki Bożej Tulce, to by był ołtarz polowy i droga procesyjna. Czekałam na podanie mi Komunii Św a na przeciw mnie czyli w przeciwnym rzędzie ksiądz komunikował. W pewnym momencie Hostia wypadła z ręki księdza i padła na trawę za żywopłot wprost pod nogi kobiety przyjmującej. Podniosła i włożyła sobie do ust.Odsunęła się robiąc miejsce innym, a to miejsce, na które HOSTIA PADŁA,LUDZIE NATYCHMIAST ZADEPTALI. Ksiądz komunikujący nie zareagował. Nie znam go. Nie wiem nawet jakie ma imię. Do mojego klękania myślałam, ze się ludzie przyzwyczaili, ale nie do końca. Ktoś około miesiąca temu zaatakował, ale tak w kwestii niby wyjaśnienia, dlaczego wyłamuję się z ogółu zachowań. Jako odpowiedź ułożyłam ten wiersz: pozdrawiam.J.S


WÓŁ SPOD GIDEL

"Czucie i wiara więcej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko." ,
.
Adam Mickiewicz- „ Dziady” cz II

Niech nie mają do mnie żalu o klękanie,
Kiedy inni stoją Przenajświętszy Panie.
Niechaj mnie nie mierzą swą skalą wartości,
Bom jest człowiek grzeszny i pełen słabości.

Niech mi nikt nie mówi, że lepsze jest stanie,
Zgodne z posłuszeństwem, w Hostii skryty Panie.
Kto choć cząstką serca chce zobaczyć Ciebie,
Tak Boga czcić może, jako święci w Niebie.

A choć słabość ludzka w owej czci przeszkadza,
Kto przed Tobą klęknie, nigdy nie przesadza.
Niech Ci będzie Chwała, cześć i uwielbienie,
Niech klęka przed Tobą człowiek i stworzenie.

Gdy klękały w polu woły bezrozumne,
To dlaczego stoi serce ludzkie dumne?
A może i lepiej jest onemu wołu,
Choć nie czerpie łaski z Niebiańskiego stołu?

On, co w dół kieruje bezrozumną głowę,
Lepiej czuje sercem Tajemnice owe?
Może właśnie sercu priorytet dać trzeba,
Wierze i Tradycji, aby wejść do Nieba?

Skoro wół spod Gidel ma mnie wiary uczyć,
Chcę być jak on prosta, wśród cieni nie kluczyć.
Jak ujrzał figurę, upadł na kolana,
Gdy z ziemi przez sochę była wyorana.

Choć go oracz biczem smagał bez litości,
Wół klęczał, bo wiele było w nim miłości.
Skoro zwykłe zwierzę adoruje Boga,
To niechże się zgina każda ludzka noga!

Nie mówcie, że teraz stoimy, klęczymy,
Bo dajemy dowód, że słabo wierzymy.
To nie jest poligon, ni musztra wojskowa,
Jeśli nie posłuchasz, to bura gotowa.

W Piśmie Świętym pisze, jak Jezus w Betanii
Chwalił zasłuchanie w Ewangelię Marii.
„Troszczysz się o wiele-Marto”- a to ona,
„Tej cząstki nie będzie nigdy pozbawiona”.

U nóg Jezusowych Maria zasłuchana,
Nic widząc, nic słysząc adoruje Pana.
Chociaż ma żal do niej Marta zabiegana,
Marii jest nagrodą pochwała od Pana.

Choć Maria w posłudze palcem nie ruszyła,
Martę z wszystką pracą samą zostawiła.
Choć o interwencję Marta Go prosiła,
Bo sama posługi cały trud znosiła,

„Troszczysz się o wiele, a mało potrzeba”-
Zasłuchania w Bogu na drodze do Nieba.
By na Imię Jezus gięły się kolana,
Ta maksyma w Biblię Świętą jest wpisana.

Wszelkich istot ziemskich, niebieskich, podziemnych,
Wspomnij to, gdy klękasz do modłów codziennych.
Wspomnij, gdy przekraczasz także próg kościoła,
Bo Pan Bóg do ciebie słowem Biblii woła.

Spójrz, co jest do czego, albo kto dla kogo,
Że o przyklękaniu myślisz z dziwną trwogą.
Co będzie, czy ludzie nie będą się śmiali,
Coś taki pobożny, będą cię pytali.

Może po starszeństwie wyjaśnień poproszą,
Ci, którzy klękania przed Bogiem nie znoszą,
Albo tolerują ilość urzędową,
Ubraną w półszorki, na wskroś przepisową.

Pytam o hierarchię wartości każdego,
Kto zechce się wtrącać do klękania mego.
Bywa, naukowiec różne wnioski zbiera,
Pierwsi nie klękali, po co klęczeć teraz?

Niech przeczyta w Biblii, co jest napisane,
Obejrzy obrazy dawno malowane.
Lecz pierwsze warunki pytam, jakie były?
Gdy się w katakumbach tysiące tłoczyły?

Zanim się kto dobrze z wiarą zapoznawał,
Już dla Boga życie w męczeństwie oddawał.
Iluż to papieży kilka dni rządziło?
A bywało- długo żadnego nie było.

Jeżeli nie wierzysz, kop z archeologiem,
Dowiesz się o walce, jaka trwała z Bogiem.
Gdy cesarz Konstantyn w Jezusa uwierzył,
Wolność chrześcijaństwu na zawsze wymierzył.

Trzysta lat w ukryciu Kościół Święty działał,
Rozwinąć się nie mógł, chociaż wiarą pałał.
Dopiero gdy wolność wreszcie zawitała,
Pierwsza, druga, trzecia świątynia powstała.

Zajęto się godną ich architekturą,
Powstały klasztory ,z regułą, z klauzurą.
Były już sobory, synody swobodne,
Bez prześladowania, spokojne i godne.

I stroje duchowne powoli powstały,
Co Bożej powagi księżom dodawały.
A ojców Kościoła wielu świętych było
Doktryn i dogmatów wiele ustaliło.

Tak to się powoli Kościół uformował,
Wszystko co istotne, na zawsze zachował.
Aby zaś nie było różnych nieścisłości
Uchwalono dogmat o nieomylności.

Tylko papieżowi dogmat przysługuje.
Co więc on zarządzi, to się wykonuje.
Co poza nim bywa niekiedy zmyślane,
Nie jest z nim w jedności, ma być odrzucane.

Jedne rządy jemu – w jedności Piotrowej,
Co już zarządzono, do Godziny owej,
Z podpisem papieża – aż do Końca Świata,
Musi być spełnione bo wiek z wiekiem splata.

Jeśli naukowcy inne zdanie mają,
Niech Mickiewiczowską doktrynę wyznają,
Która w drugiej części „Dziadów” jest wpisana,
Wiarą prostych ludzi podpieczętowana.

Jej cytat jest mottem do wiersza mojego,
Więc cofnij i czytaj pod tytułem jego.
Pismo i Tradycja to wiara i czucie,
A właśnie lud prosty stanął przeciw bucie

Twórcy arianizmu, co nogi prostował,
Komunię do ręki też wykombinował.
Zatem go na wieki wyklęto z Kościoła,
Bo to była jego heretycka szkoła.

Jeśli raz na wieki sprawę potępiono,
Już do Końca Świata nie ma być wznowioną.
Papież oddał światu poprzedników wolę,
I tak zostać musi już w Piotrowej szkole.

Bo Bóg stworzył nogi – owszem – do biegania,
A ręce do pracy, lecz i do składania.
W nogach są kolana, a w nich przewidziana,
Do klękania rzepka – więc po co kolana?

Także sam Pan Jezus do modlitwy klękał,
A ty się targujesz? A ty będziesz stękał?
Oby nie za dużo! Po co to klękanie?
Trzeba być „gotowym”! Na…na UCIEKANIE!

Kto stoi, drapaka prędko da z Kościoła.
Kto klęczy – a z wiarą- nikt go nie wywoła.
Kto klęczy- a z wiarą – że tam Bóg obecny,
Sam Stworzyciel Świata – „Alfa” – On – Przedwieczny!

I na Nim się skończy – „Omega” zostanie.
Więc ja będę klęczeć, chociaż sama, Panie.
Niechże się odczepią, co pretensje mają,
Gdy choć trochę wierzą, niech także klękają.

A jeśli ktoś mówił, że wierzył i wierzy,
Niech wie, że się wiara kolanami mierzy.

Jasia, www.moja-tworczosc.info
Data wpisu: 00:30:54 12-12-2012

133. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie powinienem umieszczać mojego wpisu na tej stronie ? . Przepraszam, że to piszę, ale chwytam się już każdej, nawet najbardziej nieprawdopodobnej deski ratunku. Jestem w tragicznej sytuacji finansowej, długi mnie zżerają i dosłownie nie mam już za co utrzymać rodziny. Najbardziej przeraża mnie myśl o przyszłości dzieci ( 9, 12 i 14 lat ). Nie będę tutaj opisywał jak do tego doszło, bo jest to długa i skomplikowana historia. Szukam kogoś, kto byłby mi w stanie pomóc. Nie chodzi mi o darowiznę, ale o pożyczkę ? niestety na dłuższy okres czasu. Gdyby ktoś zechciał się ze mną skontaktować, opiszę dokładnie wszystko, przedstawię dokumenty ? nawet zastawię niewykończony jeszcze dom ? jedyne, co posiadam. Nie jestem oszustem ani naciągaczem. Niestety bez pomocy nie wstanę już na nogi. Jest to dla mnie przerażająca rzeczywistość. Błagam ? jeżeli ktoś ma możliwość mi pomóc, niech się do mnie odezwie. Jest to bodaj już ostatnia nadzieja. Jeszcze raz przepraszam za ten wpis ? .
Mój adres e-mail: marcomon@interia.pl
Marek
Data wpisu: 16:10:59 11-12-2012

134. Pani Janko!
tak pieknie wyrazila Pani uczucia i mysli nas wszystkich! Ogromne: Bog zaplac!
Wiersze Pani i Pani Danki to wielkie "pokrzepienie naszych serc"! Piszcie wiecej i czesciej! Czekamy!

sara
Data wpisu: 19:02:05 10-12-2012

135. Czcigodny Księże Piotrze. Przyjmij pozdrowienie wraz z modlitwą w Twojej intencji. Wysyłam ułożony przed chwilą ułożony wiersz dotyczący profanacji Obrazu Matki Bożej. Jasia

MODLITWA STÓP
Matko o twarzy ciętej bliznami,
Polski Korono, królewski kwiecie,
Przecież nie mamy, ani nie znamy,
Lepszej królowej na tymże świecie.

Dana nam jesteś w cennej Ikonie.
Na Jasnej Górze Polski ostoją.
Twa moc potęgą Twą od dawna płonie,
Tu głodne serca łaską się poją.

Tu wędrowały i tu wędrują
Rozliczne stopy w kurzu i trudzie,
One to Matko w miłości czują,
Gdzie wiew jest Prawdy przeciw ułudzie.


One kochają, bo szły ku Tobie,
To one znają ból otarć skóry,
W brudnych bandaży nędznej ozdobie,
Idąc ku murom Zwycięskiej Góry.

One się modlą – szumem piaszczystych
Dróg pod nogami- wody chlupotem,
W przemokłych butach, kiedy się mierzą
Piesze pielgrzymki z deszczem i błotem.

To one – stopy tysiącznych ludzi,
Bardziej się modlą, niż zeschłe usta,
Bo w nich się miłość największa budzi
Choć z przemęczenia już głowa pusta.

I kiedy tylko myśl o postoju
Na pół godziny bożkiem się staje,
Kiedy w butelce brak już napoju,
Krok się następny cudem udaje.

Kiedy już w głowie bardzo się kręci
Droga wiruje słabość doskwiera,
Gdy z wyczerpania mdłość gardło nęci,
Każda drobina piasku uwiera,

A do postoju może szmat drogi,
Lub pod tym drzewem, które już blisko,
Tylko zbolałe niosą nas nogi,
Biorąc na siebie to całe „wszystko”.

Ich jest cierpienie, ich są obrzęki,
Ich najcenniejsza jest więc ofiara,
Bo przedeptały kraj polski wielki,
A Jasna Góra sześćset lat stara.

One dziś dają Tobie w ofierze,
O, Jasnogórska Cudowna Matko,
Bólu modlitwę i trudu szczerze,
Ty nie odmówisz Swej łaski dziatkom.

Przyjmijże bóle wszystkich nóg ludzkich,
Pot, łzy gorączkę i wszystkie rany,
Które przez wieki niósł lud pielgrzymi,
Tobie na wieki Matko oddany.

Niech one wszystkie razem zebrane,
Będą ekspiacją za czyn bluźniercy,
Chcący być równym z tymi co mają
Duszę okrutną, serce mordercy.


(Mocne to słowo, choć nikt obrazu,
Ni fotografii zabić nie może,
Lecz jeśli trąca Matkę to dzieciom
Morderczym pługiem niwę dusz orze).

Przyjmij o, Matko to, co przez wieki,
Dały Ci w bólu piesze pielgrzymki,
Jako ekspiację za wyczyn wielki,
Dziś wszystkie ludzkie dobre uczynki.

Weź nasze- tychże, co wędrujemy,
Tą stóp modlitwę bólem pisaną,
Tych, co nas karmią, gdzie nocujemy,
Więc wspólną – Tobie Matko składaną.

I jeszcze jedno- nam chrześcijanom,
Dano „Ojcze Nasz”, a tam jest zdanie,
„ Odpuść nam…winy”, „my odpuszczamy”…
O, jakże trudne jest wybaczanie,

Gdy ludzka kara sama się prosi,
By po nią sięgnąć na mocy prawa,
Bo rzut w cudowną twarz Matki Bożej
To nie żart, ani nędzna zabawa.

Dziś czas objawień Jej w różnych stronach
Naszego globu u schyłku dziejów,
Jeszcze ratować ludzkość chce Ona,
Bo fundamenty świata się chwieją.

Stało się w grudniu na Jasnej Górze
W drugą niedzielę czasu Adwentu,
W oktawie święta Niepokalanej…
Godziną Łaski słynie to Święto.

Polski lud wierny, tą to Godzinę
Przemodlił pewnie jak nikt na globie
W intencji świata, a Tyś przyjęła
Jako dar dany z miłości Tobie.

Nie wiem, Maryjo, to Twoja sprawa,
Co obroniłaś przez tą Godzinę.
Widocznie dużo, więc ból zadano
Nam wspólny jako zemsty przyczynę.

Ten człowiek nie miał ptasiego puchu,
A pewnie siwy szron już na głowie,
Nie ważne dzisiaj, czy sam zadziałał,
Czy z czyją nędzą ducha był w zmowie.


Za dwa tygodnie stanie z rodziną
Biorąc opłatek w przestępcze dłonie,
A co poczuje rodzina jego,
Wiedząc, że gniewem Syn Matki płonie?

Ten dzień Wigilii jest Boga Świętem,
Raz poświęconym na wieki wieczne,
Z Niepokalanie Matki poczętej
Przyszło nam na świat Słowo Przedwieczne.

Jej w skromnym hołdzie na Jasnej Górze,
Ten obraz święty ustanowiono,
Tu wiary naszej stoi przedmurze,
Jej tron królewski tu postawiono.

Ten, kto dłoń podniósł na Jej Majestat,
I w twarz uderzył Polski Królową,
Niech wie, że jeśli wstydem nie spłonie
Ma godną karę Boską gotową.

Niech się nie łudzi i nie tłumaczy,
Że tylko sztuki sakralnej okaz,
Że to malunek wszak nic nie znaczy,
To dzieło ludzkie głupim na pokaz.

Przyjdzie godzina w której Swą dłonią,
Maryja wrogów wszystkich pokona,
Bo to Królowa nasza Niebieska,
Najświętsza Pani, niezwyciężona.

Myśmy za ciebie o nędzo ludzka,
Nasze cierpienia pielgrzymie dali,
Lecz także po to, byśmy Majestat
Jej za ten czyn twój też przebłagali.

Nie bądź Judaszem, bo kur już pieje.
Czasu pokuty chwila ostatnia.
Noc się posuwa, od Wschodu dnieje,
Daje opłatek ci ręka bratnia.

Lecz spojrzyj w dłoń swą, w czerń ta siedzi
Którąś ten Obraz chciał „przyozdobić”.
Nawróć się człecze, idź do spowiedzi,
Śpiesz, byś to zdążył przed śmiercią zrobić.

Jasia, www.moja-tworczosc.info
Data wpisu: 00:54:52 10-12-2012

136. O cierpieniu...

Na Pustelni, w czasie Mszy, takie słowa czytałam na Ofiarowanie,
Człowiek musi być jak kłos na mąkę zmielony, zanim przed Panem stanie.
By mąka była dobra, ziarno musi przejść przez żarna,
Nasza droga do Nieba, musi być, cicha, pokorna i ofiarna.

Te żarna to nasi wrogowie, którzy będą jak z ziarna ,robić z Ciebie miał,
Nie jeden Twój wróg, z Bożej drogi, zepchnąć będzie Cię chciał.
Bóg to na nas dopuszcza, bo chce wypróbować naszą wiarę,
Nie da nam większego cierpienia, ponad naszą miarę.

Przez to cierpienie, Bóg Twoją duszę przemieni i udoskonali,
Bądż uwielbiony Boże, niech mój duch wiecznie Cię chwali.
Niech przez moją pokorę, przez moje Bogu oddanie,
Każdy mój wróg, Bożym dzieckiem, rychło się stanie.

Czy tym wrogiem jest kobieta, czy tym wrogiem jest mężczyzna,
Niech się goi każda moja rana, i znika, każda moja blizna.
Niech nie pamiętam, kto mi te rany zadawał, niech nie pamiętam bólu,
Daj mi Boże tą wielką łaskę, Ty mój Mistrzu! TY mój Królu!

Ty też Jezu cierpiałeś, naszych ran nie możemy równać z Twoimi,
Zanurz nas w Twych Ranach, bo jesteśmy dziećmi Twymi.
Niech nas w bólu utuli, Bolesne Serce naszej Maryji,
Byśmy wyrządzoną nam krzywdę, zapomnieli w jednej chwili.

04.12.2012r Danuta Gosko.

Dana
Data wpisu: 21:20:50 09-12-2012

137. Panie Janie! Serdecznie dziekuje za te glebokie i cenne refleksje dotyczace Intronizacji Jezusa!! Szczesc Boze!!
Sara
Data wpisu: 18:08:53 08-12-2012

138. Tuz po dzisiejszej Godzinie Laski odsluchalam kazania ks.Piotra z 07.12.12! I odczulam te mocne, surowe slowa jak wylanie na mnie wielkiej Laski Maryi! Bylam wzruszona, poruszona do glebi i wdzieczna niezmiernie....i juz nie wiedzialam tylko, czy dziekowac Maryi czy ks.Piotrowi! Czulam, jakby Ktos silnie ujal mnie za reke i zdecydowanie postawil moje zbuntowane serce na sciezke pokory i modlitwy! Slowa: "masz ukazywac madrosc Boza, a nie madrosc swiata!(wystawiajac ja na publiczny osad)..."masz w przesladowaniach stawac sie piekny a nie zgorzknialy!"...lamaly moj twardy,kark i uparte serce....ale czulam jednoczesnie, jakby Ktos wlewal we mnie radosc, slodycz i wolnosc! Bylam do lez wzruszona i pewna, ze to Bog mocno mowi do mnie i twardo ze mna rozmawia!Szybko, jeszcze raz odsluchalam to kazanie i jeszcze dobitniej to Boze wezwanie do pokory i modlitwy uslyszalam! A Maryja oslodzila Swoja Miloscia te surowe slowa Boga!! To dla mnie prawdziwa Godzina Laski!!! Bogu niech beda dzieki!!


Sara
Data wpisu: 17:52:26 08-12-2012

139. Po przeczytaniu Listu Episkopatu wielu ososbom nasunęły się dwa wnioski:
1. biskupi poparli to, co zwolennicy Intronizacji przez nią rozumieją.
2. biskupi nazwali Intronizacją zupełnie co innego, niż większość jej zwolenników. Intronizacją nazwali, postawy, które są często mylnie przypisywane jej zwolennikom przez jej wrogów. To narzucenie błędnego znaczenia sprawia, że krytyka skierowana wobec zwolenników Intronizacji jest w dużej mierze bezpodstawna.

Sytuacja ta wymaga wyjaśnienia i zdefiniowania pewnych terminów takich jak:
1."Intronizacja"
2. "Serce" i "Osoba"

1.
a) Intronizacja to nie oddanie politycznej władzy Chrystusowi, ale to,
do czego Episkopat nawoływał w poniższych słowach:
"Trzeba natomiast uznać i przyjąć Jego królowanie, poddać się Jego
władzy, która oznacza moc obdarowywania nowym życiem, z perspektywą
życia na wieki "

b) Błędna jest opozycja między powyższą postawą, a tym co poniżej:
"Nie trzeba więc Chrystusa ogłaszać Królem, wprowadzać Go na tron. Bóg
Ojciec wywyższył Go ponad wszystko."

Nie możemy przyjmować znaczeń, jakie pewnym terminom nadają Ci którzy je wtórnie
krytykują a nie Ci, co je pierwotnie używają. Bo ocenie powinno
podlegać znaczenie. A z tym znaczeniem o które nam chodzi biskupi się
zgadzają, uznają je za coś porządanego.

To nie zwolennicy Intronizacji wymyślili, że jest ona tylko
zewnętrznym aktem, ale jej przeciwnicy.
I to nie jej zwolennicy nadają jej takie znaczenie. Dokładnie tak
samo krytykują Kościół
Instytucjonalny jego przeciwnicy mówiąc, że jest on niepotrzebną pustą
instytucją, że wierzyć trzeba w sercu, indywidualnie.

Nie można sobie dać narzucić równie błędnych opozycji między sercem, a Osobą, między wewnętrzną duchowością, a działaniami formalnymi, zewnętrznymi, materialnymi...


2.
a)Trzeba przyjąć określenie "Intronizacja Najświętszego Serca Jezusowego...", a znaczenie tego terminu nadawane aktowi "Intronizacji Chrystusa Króla", czy "na Króla". Znaczenie to jest tożsame z tym co biskupi nazwali u z n a n i e m Chrystusa za Króla i respektowaniem jego zasad moralnych w polityce.
Ta błędna opozycja wynika z błędnego znaczenia nadanego słowu Serce.
Temu poddają się zarówno Ci, co pozostając przy literze objawień Rozalii Celak, rozumieją je jako nawołuwanie do wewnętrznego, indywidualnego, niewpływającego na politykę aktu, jak i Ci, co krytykują określenie "Intronizacja Serca", bo widzą, że jego zwolennicy w dużej mierze nadają mu złe znaczenie.


b) " Gest cielesny jest jako taki nośnikiem duchowego sensu —
adoracji, bez której sam gest byłby bezsensowny.
Akt duchowy musi się ze swej istoty
i ze wzglę du na cielesno ducho wą jedność człowieka
wyrazić koniecznie w geście ciała."
kard. Ratzinger. "Duch Liturgii"

Wypaczeniem istoty serca jest tworzenie dylematu: "albo forma, albo treść". Serce wyraża przecie jedność ciała i duszy, całą integralną istotę człowieka, oraz całą jego osobę. W Starym Testamencie w sercu lokuje się nie tylko uczucia, miłość ale i rozum. Człowiek jest materialny i jego ziemska kara polega też na tym, że zniewolony(choć to pewnie złe słowo) przez materię potrafi przekazywać, zapamiętywać i odczytywać treści tylko za pomocą materialnych form- które same w sobie są uporządkowaniem form mniejszych, ale i tworzą struktury wyższego rzędu wraz z innymi formami. I tak całe stworzenie jest jedną wielką formą. To z tych uporządkowań, które z konieczności są uporządkowaniami form odczytujemy treści, czyli widzimy ich sens. A jedynym sensem całej rzeczywistości, a więc i wszystkich elementów jest jej Stwórca, który wyznacza jej właściwy ład, właściwe miejsce w strukturze istnienia...


Jeśli zaś odrzucamy Intronizację tylko dlatego, że błędnie jest ona rozumiana przez ogół, to jednocześnie wspomagamy relatywizm, podcinamy i pod całym Chrześcijaństwem Korzenie. Bo i ono jest rozumiane przez znaczną część ludzi fałszywie. Kierujemy się względem ludzkim, a powinniśmy w sprawach Bożych tego unikać. Owszem, zgadzam się, że trzeba respektować aspekt komunikacyjny ewangelizacji, ale nie można odrzucać form, które same w sobie nie są złe- bo ktoś je błędnie rozumie. Taka postawa prowadzi do relatywizacji wszystkich form, a więc do wieży Babel. Czy nie powinniśmy raczej uczyć ludzi właściwego ich rozumienia?

W filmie "Wielka Cisza", jedne z nielicznych słów jakie padły brzmiały mniej więcej tak:" W Życiu jest wiele Znaków. Niektóre z nich nie mają znaczenia. Grunt nie leży w ich usuwaniu, ale w nadawaniu im właściwego znaczenia. Bo człowiek bez znaków czuję się zagubiony". Proponuję więc potraktować samą deklarację Intronizacji jako z n a k Rzeczywistego uznania Chrystusa za Króla w całym swoim życiu, "w całym tego słowa znaczeniu".


Na ten moment wypada ograniczyć definiowanie pojęcia" Intronizacja...". Na rozważanie dalszych aspektów przyjdzie jeszce czas. Na koniec warto przytoczyć te cytaty, które dobrze zwyrażają znaczenie, jakie aktowi Intronizacji nadaje wielu jej zwolenników:

""Nie skądinąd bowiem szczęście dla państwa,
a skądinąd dla człowieka:
ponieważ państwo, to nic innego,
jak zgodny zespół ludzi"
(św. Augustyn, List do Macedończyków, rozdz, 3).

Niechże więc rządcy państw nie wzbraniają się sami i wraz ze swoim
narodem oddać królestwu Chrystusowemu publicznych oznak czci i
posłuszeństwa, jeżeli pragną zachować nienaruszoną swą powagę i
przyczynić się do pomnożenia pomyślności swej ojczyzny.
Pius XI Quas Primas

"Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była
rzeczywistym królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod
Twoje panowanie, w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i
społecznym.
Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!"
- Śluby Jasnogórskie.


Tylko władza, która poddaje się kryteriom i osądowi nieba, może się
stać władzą służącą dobru. I tylko władza, której towarzyszy
błogosławieństwo Boże, może być godna zaufania.
Benedykt XVI: Jezus z Nazaretu. Część I, str. 48.

Intronizacja jest właśnie "oddaniem Królestwu Chrystusowemu
zewnętrznych oznak czci i posłuszeństwa przez rządców państw wraz z
ich narodem", jest "poddaniem się kryteriom i osądowi nieba". A
przecież według powyższych słów tylko taka postawa może uczynić
władzę godziwą.


Jan Moniak
Data wpisu: 09:03:26 07-12-2012

140. Piotrze

Zostawmy biskupom to, komu pozwalają udzielać Komunii, a my przyjmujmy. PO to pan Jezys dał Swoje Ciało, by go przyjmować i cieleśnie i duchowo. My przyjmujmy.

Jan Moniak
Data wpisu: 09:02:11 07-12-2012

141. Bóg zapłać za odpowiedz. :)
Piotr
Data wpisu: 21:33:13 05-12-2012

142. i wredny* (znowu mi musiał przekręcić wyrazy !)
JMK K
Data wpisu: 20:59:42 05-12-2012

143. na wieki wieków. Amen !

NIE WOLNO PRZYJMOWAĆ KOMUNII ŚWIĘTEJ OD SZAFARZY ŚWIECKICH !!!

PRZYJMUJMY WTEDY KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ DUCHOWĄ !

Piotrze - odpisywałem Ci na @, ale ten przeklęty i wtedy zły duch (szatan) nie pozwolił mi wysłać jednej wiadomości (a bardzo dużo się rozpisałem ! a z lenistwa [wiem, wiem, grzech główny 7 !] już nie napisałem jej ponownie...), a druga nie wiem czy w ogóle do Ciebie doszła...

JMK K
Data wpisu: 20:57:47 05-12-2012

144. Laudetur Jesus Christus!
Mam pytanie: u mnie w parafii jest tak,że czasami Komunię podaje tylko szafarz świecki, a ksiądz nie. Nie wiem czy mogę wtedy przystąpić aby przyjąć Jezusa do serca. Teraz będą święta i szafarz pewnie jako jedyny będzie podawał Komunię Świętą. Naprawdę nie wiem, czy przyjąć Komunię duchową czy Jezusa w Hostii.Bardzo proszę o odpowiedz, bo wśród tradycjonalistów są różne opinie. Mi się wydaje,że może lepiej nie przystępować ale tak do końca nie wiem.

Piotr
Data wpisu: 20:43:11 05-12-2012

145. Króluj nam Chryste !

czy ktoś wie gdzie można by kupić włosienice lub/i dyscypline (biczownice) ?


JMK K
Data wpisu: 19:07:23 02-12-2012

146. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

Ks. Piotr Natanek mówił, że w Czasie Oczyszczenia dużo ludzi powróci do Boga...

i faktycznie... bardzo sporo ludzi powróciło do Boga, i nawet sporo młodzieży wraca do Boga !

czyli Czas Oczyszczenia musi obecnie trwać !

z Bogiem !

JMK K
Data wpisu: 18:38:42 02-12-2012

147. Niech będzie pochwalony Gesu Christo !

jest pewne, że Chrystus Król nie powróci(!) 21.12.2012 i nie będzie(!) wtedy końca świata... gdyż m.in. "w czasie, gdy najmniej się będziecie tego spodziewać Pan wasz przybędzie" (por. Pismo Święte -> Nowy Testament -> Ewangelie) i "nie znacie dnia ani godziny końca świata i swojej śmierci" (por. Pismo Święte -> Nowy Testament -> Ewangelie) !

lecz.. całkiem możliwe, że Majowie skończyli robienie kalendarza Majów na 21.12.2012, bo może właśnie wtedy nastąpią te trzy dni ciemności i słońce wówczas nie wyda swego blasku !

a pewne zaś jest to, że NWO nie bez powodu tak nagłośniło 21.12.2012 i stara się tak nami manipulować byśmy uwierzyli, że wtedy będzie koniec świata...

z Bogiem !

JMK K
Data wpisu: 18:31:52 02-12-2012

148. Świadectwo.

Wielu mnie pyta, skąd ten dar pisania? jak to się stało?
Myslę, że odpowiedzieć na to pytanie, by się przydało.
Pobłogosław mnie Boże, połóż Dłonie na mojej głowie,
Co w świadectwie napisać, niech mi Duch Św podpowie.

To się stało, w rocznicę ubrania rycerskiej szaty,
Dał mi tę łaskę Chrystus Król,w Miłosierdzie bogaty.
Tą wielką łaską, Bóg mnie obdarował w zimowej porze,
Jak Ci za to mam dziękować,Ty mój Wielki Boże?

To się stało w lutym, a dokładnie trzynastego,
Ten dar mi wyprosila Matka Fatimska, u Syna Swego.
Bóg Ją szybko wysłuchał,bo ONA Jest Matką Jego Syna,
Niech Najśw. Maryję wielbi, mego życia każda godzina.

To się stało w urodziny, mojej bratanicy Angeli,
Myślę też, że w tym brali udział, Niebiescy Anieli.
Tego dnia, Angelika skończyła osiemnaście lat,
Tę wielką łaskę mi wyprosił Henryk, mój śp. Brat.

Byliśmy Jej świadkami, w Świętego Chrztu Sakramencie,
Niech mój Brat w Niebie się weseli, w każdym momencie.
Zapragnęłam napisać dla Angeli, piękne wierszem życzenia,
Nie musiałam długo czekać, mojej prośby spełnienia.

Jezus zaraz pobłogosławił, moje ręce i moją głowę,
Do mego umysłu, napłynęły pięknych życzeń, zwrotki gotowe.
Niech te wiersze piszę, tylko dla Twojej Jezu Chwały,
Niech o Intronizację Chrystusa Króla, modli się świat cały.

Danuta Gosko dn 02.12.2012r.


Dana
Data wpisu: 11:53:49 02-12-2012

149. O Grzechyńskiej Pustelni.

Jedżcie na Pustelnię, tam prawdziwie panuje Chrystus Król,
On w radość przemienia każdą troskę, uśmierza każdy ból.
W pięknych figurach, nasza Matka Maryja króluje,
Każde swoje dziecko przytula, i każdą Jego ranę opatruje.

Nikt tam się nie nudzi, jeden się modli, drugi pracuje,
Tam panuje Boża miłość, tam się każdy dobrze czuje.
Gdy Cię spytają o Intronizację, powiedz że jesteś za...
A poczujesz w sercu ulgę, i z radości popłynie Ci łza.

Tam jest cudownie, dlatego głoszę dla Pustelni, reklamę,
Miło Cię tam przyjmą, sam ks. Piotr, otworzy Ci bramę.
Tam modlitwa płynie do Nieba, jak piękne kadzidło,
Przywitają Cię gąski, mruczeniem przywita Cię bydło.

Pokrzepisz tam swoją duszę, pokrzepisz też i ciało,
Będzie Ci tam dobrze,że wyjeżdżać, nie będzie się chciało.
O Osobie, księdza Piotra, nie muszę robić żadnej reklamy,
Bo z internetowych kazań, wszyscy dobrze Go znamy.

Wypłynął, na wielką głębię, nie bał się żadnego ryzyka,
I ma internetową parafię, nie mniejszą od parafi ks. Rydzyka.
Ksiądz Natanek i ksiądz Rydzyk, bardzo kochają Maryję,
Oddaliby za Nią życie, nie wachając się, ani przez chwilę.

Antoni Natanek już nie żyje, Syn Go pochował uroczyście i godnie,
Została Mu Rodzina, z którą Mu się żyje, miło i wygodnie.
Mamusia, pobożna kobieta, jest już po osiemdziesiątce,
Modli się nieustannie o Intronizację, na Różańcu i na Koronce.

Ostatnio Syn Ją prosił: ,,Upiec Mamusiu ciasto, z twardą marmoladą,
Bo zbliża się uroczystość Ch. Króla, rycerze na Pustelnię przyjadą’
Dziękujemy Ci Księże Piotrze, niestrudzony wojowniku naszej Wiary,
Że chcesz uratować naszą Ojczyznę, od tej strasznej Bożej kary.

Od tej strasznej, Bożej kary, Polskę dzieli tylko jeden włos,
Zapragnij człowieku Intronizacji, tu się liczy każdy głos.
Jedżcie wszyscy na Pustelnię, wstąpcie rychło do rycerstwa,
A doczekamy się Intronizacji, i nad naszym krajem zwycięstwa.

Jezus się ucieszy, pośle nam dziękczynne orędzie,
Miłość i pokój, będą panować w każdym miejscu, wszędzie.
Znikną w naszym kraju podziały, znikną wszelkie spory,
Nie będzie już mieszał szatan, tak jak to czynil do tej pory.

Błagamy Cię Jezu Królu, niech po tegorocznym adwencie,
W naszych sercach narodzi się Jezus, i niech każdy żyje święcie.
Niech wszyscy żyją święcie, a Jezus niech króluje w złotej koronie,
Niech w tej intencji nam pobłogosławią, Twoje, Jezu święte Dłonie.

Nasz Drogi Kapłanie, czcigodny księże, Piotrze Natanku,
Dziękujemy za Twoją służbę Bogu, którą czynisz bez ustanku.
Ty chcesz by nas Jezus uszczęśliwił łaską Nieba, wiecznym Rajem,
Serdeczne Bóg zapłać, składamy Ci starodawnym zwyczajem.

28.11.2012r Danuta Gosko.

Dana
Data wpisu: 23:34:08 01-12-2012

150. Marach feat. DKA - Ślepcy

www.youtube.com/watch?v=jHHyq5z4APc&feature=plcp


z Bogiem !

JMK K
Data wpisu: 20:48:17 30-11-2012

151. chciałem jeszcze dodać, że moi rodzice ziemscy to alkoholicy (pijaństwo = grzech ciężki [śmiertelny] - por. Pismo Święte)

i, że przez ponad 2 miesiące (do dziś) chyba więcej razy się kłócili niż przez 20 lat - Pan Bóg po prostu popuścił złe duchy na łańcuchu i złym ludziom pozwolił na większe zło...

JA NIE OSKARŻAM PANA BOGA ! LECZ NAPISAŁEM, ŻE DOPUST BOŻY SPRAWIA ŻE ZŁE DUCHY I ŹLI LUDZIE SZALEJĄ W MOIM DOMU ZIEMSKIM !

jeśli masz choć trochę miłości do Boga - proszę, pomóż !

Panu Bogu dziękuje za wszelką pomoc jaką otrzymam od Boga, Matki Bożej,Istot Światłości i od Was !

JMK K
Data wpisu: 20:39:47 30-11-2012

152. Króluj nam Chryste !
ZAWSZE I WSZĘDZIE !

witam, chciałem poprosić WSZYSTKICH o Modlitwę, albo o wspomnienie o mojej intencji podczas Modlitwy...

moi rodzice ziemscy, oboje, są zatwardziałymi grzesznikami (możliwe, że popełnili nawet grzechy wieczne ! - więc już się NIGDY(!) nie nawrócą), którzy kompletnie nie chcą się nawrócić, ba! oni uważają, że praktycznie w ogóle nie mają grzechów i że są święci ! żadne słowa moje do nich nie docierają... a jak im mówię PRAWDĘ to zatykają uszy i nie chcą słyszeć lub/i wychodzą kłótnie (spór = grzech ciężki [śmiertelny] - por. Pismo Święte)

to wszystko już jest ogromnym złem, ale oni robią jeszcze większe zło... mianowicie, robią swoim dzieciom przedsmak piekła na Ziemi, zwłaszcza mojemu braciszkowi ziemskiemu, który ma chyba 8 lat... chodzi oto, że się kłócą ze sobą straszliwie - krzyki, klnięcie, odgrażanie, bicie, napady szału (moja matka ziemska jest na 100% opętana, ale oczywiście o pójściu do Kapłana-Egzorcysty nie chce też kompletnie słyszeć [zły duch tak straszliwie ją spętał, zniewolił..]), branie noży... i to wszystko na oczach i uszach dzieci ! zwłaszcza 8-letniego dziecka ! nawet jeśli poprzestaje awantura na krzykach, klnięciu, odgrażaniu się, wyzwiskach to 8-letni chłopczyk jest potem całą noc roztrzęsiony, na pewno bardziej niż byłoby mu mroźno !

jeśli więc ktoś z Was nie jest głupcem (samolubem, egoistą) - a żywię prawdziwą nadzieję, że tak jest [tzn. że ktoś nie jest z Was głupcem] - to bardzo proszę o Modlitwę, post, jałmużnę, ascezę w jakiejś intencji w zw. z powyższym, zwłaszcza dla mojego braciszka ziemskiego...

dziękuję, i Bóg zapłać ;)

JMK K
Data wpisu: 20:15:02 30-11-2012

153. Dziekuje Ks.Natankowi za opamietanie sie .Slucham kazan co dzien.Serdecznie BOG zaplac. ps.Pozdrawiam MAMUSIE!
lilla kozlowski
Data wpisu: 14:53:18 30-11-2012

154. Jako Rycerz Chrystusa Króla,chcę podzielić się Mszą Św.z 27 listopada.Była to najpiękniejsza Msza Św. w moim życiu,gdy 4ka z nas nie otrzymała Komunii Św.bo jesteśmy sektą,cierpiąc-mogliśmy dzięki łasce Jezusa-współcierpieć z ukrzyżowanym Mistrzem,a dla tych-Rycerzy,którzy współczuli mojej córce-że może odejść od Boga-chcę uspokoić-Bóg duchowo pięknie ją wynagrodził.Dziękuję Ks.Piotrowi za wsparcie duchowe i modlitwę za nas.Króluj nam Chryste!Bernadetta z Bielska
Bernadetta Wojtkowiak
Data wpisu: 13:43:30 30-11-2012

155. Jadwigo - któż bez pomocy Bożej potrafi poprawnie oceniać i właściwie pojmować ?! NIKT ! (por. [św.] Tomasz a Kempis - \"Naśladowanie Chrystusa\")
JMK K
Data wpisu: 09:12:40 26-11-2012

156. Ksieze Doktorze, Ksieze Piotrze niech sie Ksiadz nie poddaje.Jestem i moi najblizsi za Intronizacja i modlimy sie w Tej i ksiedza intencji. Nie jest Ksiadz sam. Wielu wiernych potrafi samodzielnie, ale i z pomoca Ducha Sw. myslec i oceniac sytuacje.Szkoda tylko, ze Nasi Duchowni tak bardzo boja sie Mocnego Krola, ktorym Byl, Jest i zawsze Bedzie Jezus Chrystus- Krol Wszechswiata ,ale i w naszych sercach Krol Polski.
Jadwiga Belczyk
Data wpisu: 22:11:49 25-11-2012

157. Krystyna - oczywiście wpierw Panu Bogu dziękuję, potem tym Rycerzom, potem Tobie ;)

ja godny nie jestem tak wielkiego i pięknego tytułu jak rycerz Chrystusowy oraz jak sługa Boży !
ja sługa nieużyteczny jestem...

JMK K
Data wpisu: 19:17:52 20-11-2012

158. Krystyna - dziękuję za pokrzepienie naszych dusz i serc !

Robert - przepraszam Pana Boga, potem Ciebie, bracie ;)

JMK K
Data wpisu: 18:01:36 20-11-2012

159. popieram ks
Ksieze Piotrze na ile mi czas pozwalam to slucham ksiedza kazan dziekuje za nie u nas w CHICAGO BARDZO DUZO OSOB SLUCHA KS KAZAN TO WIDAC BO WSZYSCY SLUCHAJACY KLEKAJA PRZED Bogiem pozdrawiam


krystyna
Data wpisu: 03:45:52 20-11-2012

160. biuro@christusvincit-tv.pl

JMK K

Niestety ten adres nie działa. Otrzymuję jakieś informacje o błędach z serwera.

Robert
Data wpisu: 22:32:33 19-11-2012

161. Sara - nie wiem jak Ty, ale ja mogę słuchać.. przecież są obecnie Kazania ks. Piotra N. z ostatnich kilku dni..

może nie możesz włączyć w przeglądarce (tak jak ja) ? no to pobierz jako wmv lub mp3

z Bogiem !

JMK K
Data wpisu: 21:24:26 18-11-2012

162. martwi mnie, ze od kilku dni nie mozna sluchac kazan ks.Natanka...ktos juz proponowal, ze jesli jest to problem z komputerem nagrywajacego, to moze zlozymy sie i kupimy nowy, solidny, zeby mozna bylo nagrywac bez problemow?! Popieram propozycje! Chetnie dorzuce do kasy!
Sara
Data wpisu: 17:11:52 18-11-2012

163. Pan Bóg dał mi znaleźć piękną Balladę:
"Ballada o moim Jezusie" Andrzej Kołakowski

piękne, bo śpiewane z głębi duszy i serca, z miłości do Pana Boga !

JMKK
Data wpisu: 12:32:24 17-11-2012

164. przepraszam za podwójny wpis.. ale pojawiał się jakiś błąd...
JMK K
Data wpisu: 12:20:01 17-11-2012

165. "mamończycy"

Ma­mończy­cy - obłud­ni­cy, wiel­cy grzesznicy.
Mówią: "pieniążki", bo to są ich bożki.
Mając w po­gar­dzie nies­kończe­nie dob­re­go Boga,
w godzi­nie śmier­ci naj­dzie ich straszna trwoga.
Mając w po­gar­dzie bliźniego swego,
zdadzą rachu­nek przed Bo­giem z tego.
Bo ma­mona jest dla nich ważniejsza,
niż ja­kakol­wiek is­to­ta stworzona.
Myślą, że dadzą so­bie ra­de sa­mi mając pieniądze,
a więc wi­dać jak da­lece są wyp­ro­wadze­ni na manowce.
W ma­monie widzą swo­je zbawienie,
gdy tym­cza­sem jest to ich włas­ne potępienie.
Ma­mona - przez złego ducha wy­myślo­na !

JMK K


*ma­mona = pieniądze
*ma­mończy­cy = ludzie-bałwa­ny, bałwochwal­cy, trak­tują pieniądze jak bóstwo
*is­tnieje zły duch "Ma­mona", na pew­no to on wy­myślił pieniądze, i naz­wał je swoim przeklętym imieniem !

JMK K
Data wpisu: 12:18:49 17-11-2012

166. "mamończycy"

Ma­mończy­cy - obłud­ni­cy, wiel­cy grzesznicy.
Mówią: "pieniążki", bo to są ich bożki.
Mając w po­gar­dzie nies­kończe­nie dob­re­go Boga,
w godzi­nie śmier­ci naj­dzie ich straszna trwoga.
Mając w po­gar­dzie bliźniego swego,
zdadzą rachu­nek przed Bo­giem z tego.
Bo ma­mona jest dla nich ważniejsza,
niż ja­kakol­wiek is­to­ta stworzona.
Myślą, że dadzą so­bie ra­de sa­mi mając pieniądze,
a więc wi­dać jak da­lece są wyp­ro­wadze­ni na manowce.
W ma­monie widzą swo­je zbawienie,
gdy tym­cza­sem jest to ich włas­ne potępienie.
Ma­mona - przez złego ducha wy­myślo­na !

JMK K


*ma­mona = pieniądze
*ma­mończy­cy = ludzie-bałwa­ny, bałwochwal­cy, trak­tują pieniądze jak bóstwo
*is­tnieje zły duch "Ma­mona", na pew­no to on wy­myślił pieniądze, i naz­wał je swoim przeklętym imieniem !

JMK K
Data wpisu: 12:18:36 17-11-2012

167. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

mam pytanie... jak, Wy, rycerze Chrystusa Króla służycie Bogu, będąc aktywnymi w świecie, lecz żyjący życiem kontemplatywnym ?

z Bogiem !

JMK K
Data wpisu: 18:55:08 13-11-2012

168. JMK K - dziękuję :)
Robert
Data wpisu: 20:57:14 12-11-2012

169. Króluj nam Chryste !

napisałem z Bożą pomocą wiersz: "demony Modlitwy", inspiracją dla mnie stały się wiersze p. Danuty (dostała pani od Pana Boga talent pisania pięknych pobożnych wierszy !) ;)

"demony Modlitwy"
W dzień ludźmi się się posługują,
w nocy osobiście atakują.
Wystraszyć, zastraszyć, rozproszyć modlącego się starają,
lecz gdy modlący (z Bożą pomocą) stawi opór w popłochu uciekają. *

JMK K

*"stawcie opór diabłu, a ucieknie" por. Pismo Święte -> Nowy Testament -> List św. Jakuba Apostoła (Starszego)

z Bogiem !

JMK K
Data wpisu: 18:35:16 12-11-2012

170. Króluj nam Chryste! Czy szaliki można kupić w sprzedaży detalicznej i gdzie. Jaka jest też cena za sztukę? Pozdrawiam serdecznie rodaków. Niech Pan Jezus Chrystus Król Wam błogosławi. Z Bogiem i Maryją
huzar
Data wpisu: 23:08:18 11-11-2012

171. Danuta - piękny wiersz, aczkolwiek muszę Cię poprawić:

Duch Święty, TO PAN BÓG, a więc "Święty" Z WIELKIEJ LITERY !!!

Msza Św. - z Wielkich Liter !!!

Komunii Św. NIE WOLNO też przyjmować jeśli nie ma pateny... (ktoś to pisał już na tv-pustelnia.pl)
Bo wtedy mogą, co nie daj Boże!, upaść Kawałki Przenajświętszego Ciała i Krople Przenajdroższej Krwi Zbawiciela na ziemię !

2 razy w Polsce - Bogu dzięki - Kapłani uczą klękać podczas Mszy Św. -> 1. podczas Konsekracji, 2. podczas "Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja" (3 razy należyć powtórzyć tą Świętą Formułę !)

JMK K
Data wpisu: 19:16:56 11-11-2012

172. Huzar - szaliki za nadrukiem można zamówić w Krakowie, ale trzeba zamówić co najmniej 50 szt.
JMK K
Data wpisu: 19:02:21 11-11-2012

173. Huzar - Pan Bóg ma zawsze wspaniałe pomysły ! ;]
JMK K
Data wpisu: 18:57:56 11-11-2012

174. Robert:

biuro@christusvincit-tv.pl

z Bogiem !

JMK K
Data wpisu: 18:52:51 11-11-2012

175. "W czasie Mszy świętej często klękaj, choć uznają Cię za debilkę,"

ja gdy zaczynam się bać, obawiać mówię w myślach do Boga, do Aniołka Stróża mojego, do siebie i do złych duchów: "co ?! oni się głupoty nie wstydzą, a ja mam się mądrości wstydzić ?!"

no i taki akt strzelisty dopomaga mi w częstym klękaniu podczas Mszy Św. a także w oddawaniu pokłonu Bogu !

JMK K
Data wpisu: 18:48:55 11-11-2012

176. O Mszy świętej...

Posłuchajcie Catalinę Rivas, Maryja do Niej przemawia,
Jak się zachować w Kościele, gdy się Msza odprawia.
Na Mszę przychodzcie, zawsze wcześniej, minut kilkanaście,
Padnijcie na kolana i żal za swoje grzechy okażcie.

W czasie Mszy świętej często klękaj, choć uznają Cię za debilkę,
Bądż skupiona w czasie Mszy,nie rozpraszaj się ani na chwilkę.
Na słowa ,,Święty, Święty...’’ na twarz padają Aniołowie.
Stać w tej wzniosłej chwili, niech Ci nie będzie w głowie.

Gdy kaplan podnosi do góry Świętą Hostię, białą,
Przepraszaj za grzechy i adoruj Jezusa swą duszą całą.
Gdy kapłan kielich z Krwią Najdroższą do góry podnosi,
Niech każdy Jezusa uwielbia i o przebaczenie Bliżnim prosi.

Klęcz na ,,Baranku Boży...’’i gdy Jezus błogosławi przez Kapłana,
A będziesz przez Boga, wszelkimi łaskami obdarowana.
Wspomnij w czasie Mszy swą klęczącą babcię i dziadka
Tą ich godną postawą, radował się Jezus i Jego Matka.

To wina kapłanów, że w czasie Mszy tylko raz klęczymy,
Wina też i nasza, bo za naszych pasterzy, rzadko się modlimy.
W niektórych kościołach na Zachodzie, już się wcale nie klęka,
Dlatego często trzęsie się Ziemia i nie jeden dom pęka .

A jak dom nie pęka, to w wielkich wodach, powodzi pływa,
Ta bardzo straszna trwoga, karą Bożą się nazywa.
Módlmy się za kapłanów, którzy wymuszają Komunię na stojąco,
W tej bolesnej intencji, wszyscy błagajmy Boga gorąco.

Niech nikt, nigdy, w całym swoim życiu się nie waży,
Komunię brać, na stojąco, na rękę lub od szafarzy.
Ksiądz często stoi na krawędzi schodka i Komunię na stojąco wymusza,
Człowiekowi, prawdziwie wierzącemu, boli serce, boli dusza.

Jeżeli to czytasz, a Komunię przyjmujesz na stojąco,
Zmień swą postawę, Duch św. przeze mnie błaga Cię gorąco.
Na sądzie ostatecznym, nie powiesz, że ta sprawa nie była Ci znana,
Nawróć się by Twoja Dusza, w wieczności nie była ukarana.

09.11.2012r Danuta Gosko.Danuta
Data wpisu: 01:20:20 11-11-2012

177. Witam

Proszę o adres do korespondencji do ks. Piotra w Grzechyni gdyż mamdo podesłania materiały o które ks. Piotr Natanek prosił.
Z Bogiem.

Robert
Data wpisu: 21:34:17 08-11-2012

178. Króluj nam Chryste! Do JMK K. Myślę, że szaliki z wizerunkiem Chrystusa Króla, naszym Orłem i napisem stop NWO to wspaniały pomysł. Nawet kibice mogliby go brać na mecze, bo w płaszczach tam raczej nie wypada, jeśli tylko mamy do czynienia ze sportową imprezą, ale szaliki to strzał w dziesiątkę.
Sam bym go kupił. Wyobraźmy sobie wzruszającą scenę i my Polacy ze wzniesionymi szalikami, skandując - Wolna Polska, Chrystus Król
Pozdrawiam wszyskich. Z Bogiem i Maryją.

huzar
Data wpisu: 14:26:08 08-11-2012

179. Przepraszam za ten ten wczesniejszy wpis, ale popadłem w watpliwości, dlatego napisałem, że nie wierzę. Nie da sie pozostać obojętnym jesli z otwrtym umysłem i sercem słucha sie kazań ks. Piotra. Wierzę, że Duch Święty prowadzi tego kapłana. Kazania sa wspaniałe, umacniaja tez wiarę.
Piotr
Data wpisu: 13:12:34 03-11-2012

180. Stefan - bracie kochany, skąd wiesz o czym rozmawiali ? byłeś tak blisko ? pamiętaj, że łamanie VIII Przykazania Dekalogu oraz kłamstwo oraz mściwość oraz zawiść i nienawiść - to grzechy ciężkie (śmiertelne) !

albo nie pomyślałeś, że to może być bardzo odległa rodzina Ks. Piotra ?


JMK K
Data wpisu: 19:05:06 02-11-2012

181. Niech będzie pochwalony i uwielbiony Bóg w Trójcy Świętej Jedyny i Matka Boża zawsze Dziewica !

byłem przed chwilą na Mszy Świętej, byłem trochę albo "trochę" rozproszony, lecz Pan Bóg w Swojej wszechmocy umie z każdego zła wyprowadzić dobro !

tak więc, dał mi świetny pomysł podczas Mszy Świętej, mianowicie, abym sobie zamówił szaliki z 1. Wizerunkiem Chrystusa Króla, 2. z prawdziwym godłem Polski (To z lat 1919-1926/27), 3. z napisem: "STOP NWO" !

myślę, że to cudowny pomysł, odpowiedni dla ludzi mojego pokroju, którzy nie mają dostępu do płaszczy Chrystusa Króla lub/i się wstydzą chodzić w tym Świętym Płaszczu !

JMK K
Data wpisu: 18:59:45 02-11-2012

182.

Wszyscy Święci, módlcie się za nami...

Wszyscy Święci, prosimy Was w Wasze święto, wstawcie się za nami,

By wszyscy Polacy, rychło zostali, Chrystusa Króla, wiernymi Rycerzami.

By Chrystus królował w Polsce, w każdej rodzinie i w każdym małżeństwie,

A każdy przestrzegał dziesięciu przykazań i żył w Bożym posłuszeństwie.By dziś Wszyscy Święci, w intencji Intronizacji Chrystusa, Boga błagali,

Byśmy tej Wielkiej Chwili i Bożej Radości, rychło się doczekali.

Niech Polacy zdejmą Jezusowi cierniową koronę, niech Go już nie rani,

Módlcie się dziś za nami Wszyscy Święci i TY, Niebieska Pani.Tyś Maryjo dawno, przygotowała Jezusowi Królewski Tron,

Niech Jego Intronizacji, zapragną ludzie, z wszystkich świata stron.

Niech w tej intencji, Boga błaga nasz kochany Jan Paweł Drugi,

Niech spod cierniowej korony, przestaną płynąć, świętej Krwi strugi.Niech Korona z czystego złota, przyozdobi Jezusowe Czoło,

Niech słowami,,Króluj nam Chryste’’pozdrawiają się ludzie wokoło.

Niech każdy z nas, w swoim życiu się uświęci, zanim skona,

Byśmy kiedyś po śmierci, dołączyli do wszystkich Świętych, grona.Wszyscy wiemy, że to jest bardzo trudne, ale i łatwe zarazem,

Módlmy sie, za wstawiennictwem Świętych, przed Maryji Obrazem.

Ona kocha Wszystkich Świętych, bo to są Jej umiłowane Dzieci,

Nawróćmy się i przemieńmy swoje życie, bo czas szybko leci.Byśmy kiedyś dołączyli do Wszystkich Świętych, po tamtej życia stronie,

Błagajmy dziś MB Częstochowską, Królowę Polski, w pięknej Koronie.

Niech dziś do Wszystkich Świętych, dołączą też Dusze Czyścowe,

Ze szczerą modlitwą przed Bogiem, pochylmy dziś naszą głowę.Zmówmy dziś za Zmarłych ,,Zdrowaś Maryjo...’’ i ,, Ojcze Nasz...’’

Niech Bóg dziś przyjmie Ich do Nieba i skróci cierpienia czas.

Te zbawione Dusze, będą dziękować Bogu, przed Jego Tronem,

A kiedyś będą za nami gorliwie prosić, przed naszym zgonem.Proszę Was jeszcze o modlitwę, nasi kochani Wszyscy Święci,

Byśmy żyli w łasce uświęcającej, i nigdy nie bali się śmierci.

By Jezus, Maryja i św Józef,przeprowadzili nas przez śmierci próg,

A w Niebie, do grona Wszystkich Świętych, zaliczył nas Dobry Bóg!!!

Danuta Gosko dn 01.11.2012r
Danuta
Data wpisu: 17:35:48 01-11-2012

183. Panie Administratorze nie chodzi mi o wywołanie jakiegokolwiek zamieszania,zwracam tylko uwagę,że Ks.Natanek skłamał.Słuchałem wszystkich kazań Księdza i stwierdzam,że nie jest to jedyne jego kłamstwo,zastanawia mnie po co to robi?
stefan
Data wpisu: 08:59:12 01-11-2012

Odpowiedź admina: Jak będziesz mnie prowokował, to będziesz kasowany i w końcu zablokowany. Naucz się stawiać spacje po przecinkach i kropce.

184. Ks.Natanek kłamał w kazaniu z dn.30.10 2012r.Stwierdził kategorycznie,że żadne media nie podały wielkości spłaty ostatniej raty długu zaciągniętego przez Gierka.Kłamstwo,najleprzym tego dowodem jest to,że Ks.Natanek sam podał wielkość raty 300 milionów,dowiedział się tego z TVN,Polsatu lub TVP.Kto nie wierzy niech sobie odsłucha wczorajsze wiadomości.Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczgo Ks.Natanek kłamie?Myślę,że to nie jedyne kłamstwo księdza.
stefan
Data wpisu: 19:14:50 31-10-2012

Odpowiedź admina: Panie Stefanie, robi Pan sztuczne zamieszanie, Pan nie widzi problemu długu, tylko chce Pan złapać za słówko ks. Piotra, tu nie chodziło tylko o kwotę, ale też chodziło czy ta kwota jest za miesiąc, czy inny okres czasu. Przede wszystkim chodziło o wielkość zadłużenia i ile pokoleń będzie płacić. W ferworze walki, często występują niedomówienia czy przekręcenia. Proszę jeszcze raz posłuchać tego kazania i nie oskarżać zbyt pochopnie. ( 37 minuta kazania)

185. Piotr - "jeśli ktoś nie chce wierzyć, to chociażby umarły powstał z grobu to i tak nie uwierzy" (por. Pismo Święte -> Nowy Testament -> Ewangelie [mogłem trochę niedokładnie zacytować Słowa Jezusa Chrystusa...])

ŁATWIEJ jest sobie żyć z wmówieniem sobie KŁAMSTWA, ale bracie, LEPIEJ jest żyć żyjąc w PRAWDZIE !

JMK K
Data wpisu: 22:45:29 27-10-2012

186. Długo wierzyłem księdzu Natankowi, słuchałem mnóstwa kazań, czytałem objawienia Marii Valtorty i Vassuli Ryden, ale obecnie już nie wierzę. To wszystko wymysł człowieka, straszenie piekłem itp.
Piotr-exchrist
Data wpisu: 16:52:38 25-10-2012

187. Króluj nam Chryste!

Marta oczywiście, że nienormalne, diabelskie ! a diabelstwo PRZENIGDY nie jest normalne !

Marta z Dużej litery, bo to święte imię ->jest św. Marta !

jak idzie ta naprawa laptopa ? strasznie długo to trwa... pewnie to sprawka diabła, który wpycha swe przeklęte szpony wszędzie tam gdzie panuje i rządzi Dobro !

nie mógłby ktoś inny dodać kazań Ks. Piotra Natanka ?

z Bogiem !

rycerzChrystusaKróla
Data wpisu: 22:47:41 20-10-2012

188. Króluj nam Chryste! Dziękuje Danuto za wiersz. Jest bogaty w treść. Pozdrawiam rycerzy Chrystusa Króla i poszukujących Prawdy. Z Bogiem i Maryją
huzar
Data wpisu: 15:05:42 20-10-2012

189. Niech mi ktoś pomoże w mojej parafii Diecezja siedlecka nie ma spowiedzi powszechnej podczas Mszy Św. czy to jest normalne.
marta
Data wpisu: 22:06:13 19-10-2012

190. Górze - z Dużej Litery !! bo tutaj chodzi o Niebo=Królestwo Niebieskie=Trzecie Niebo !!!

Anna G - jak to tęsknić Tam na Górze za Bogiem ??

nie rozumiem... chyba ze słowa dobrałaś..


rycerzChrystusaKróla
Data wpisu: 22:49:44 18-10-2012

191. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

wie ktoś co słychać na Pustelni ?

rycerzChrystusaKróla
Data wpisu: 22:43:38 18-10-2012

192. Jesli z powofu laptopa nie mozemy sluchac kazan to mozemy sobie wyobrazic jak bedziemy tesknic za Bogiem tam na gorze.Mamy teraz skale porownawcza.Chetnie sie zlozymy na nowy laptop.Anna
anna gasparin
Data wpisu: 19:54:53 12-10-2012

193. Całe swoje życie czekałam na prawdziwego Bożego kapłana.Wreszcie znalazłam w osobie Księdza Piotra.On nauczył mnie,jak być dobrym chrześcijaninem, katolikiem,jak czcić Boga,kochać Jezusa i Matkę Bożą.Piszę o tym już któryś raz i będę pisać. Niech nikt nie ośmieli się mówić źle
o tym wspaniałym Kapłanie.

Basia
Data wpisu: 21:01:34 11-10-2012

194. Mówię to z ogromną przykrością.
Ksiądz Natanek buduje podwaliny przyszłej odnowy.
Tyle że odnowy którą wprowadzi antychryst.

To ogromny żal, że taki wspaniały kapłan stał się narzędziem w ręku bestii.

Wojtek
Data wpisu: 08:08:18 11-10-2012

Odpowiedź admina: Skąd masz takie wiadomości ? Wiem, że zaczęła się nagonka na ks. Piotra a Ty właśnie w nią się wpisujesz. Czy chociaż wiesz co to jest bestia i antychryst ?

195. Wiersz piękny.Gratuluję! Przeczytałam ze wzruszeniem
Basia
Data wpisu: 21:04:35 07-10-2012

196. Myślę, że nie będzie nietaktem,że w świadectwach umieściłam wiersz poświęcony śp. Ojcu Kiersztynowi. Pozdrawiam czytających.

Drogi Ojcze Tadeuszu Kiersztynie.

Zostawiłeś nas Ojcze Tadeuszu, w niepowetowanej stracie,
Poszedłeś pokłonić się Jezusowi, który zasiada na Tronie, w królewskiej szacie.
Często się modlimy: Wybaw nas Boże, od nagłej śmierci,
Wielką tajemnicą, jest dla nas, dlaczego tak nagle, odchodzą od nas ludzie Święci.

Myślę, że Jego odejście, nie było przypadkowe,
Poszedł On na ważną audjęcję, pochylić przed Bogiem głowę.
Ta ważna rozmowa, na klęskę nie jest skazana,
Będzie osobiście Boga prosił, o Intronizację Chrystusa na Króla i Pana.

My tą Jego prośbę, gorącą modlitwą poprzemy,
Miejcie nadzieję w Bogu, wkrótce zwycięstwo odniesiemy.
Miał On wielu przyjaciół, miał też doczynienia z Kościoła wrogami,
Głosząc Prawdę, chciał ich fałszywe życie, przewrócić do góry nogami.

Walczył On z wrogami Kościoła, walczył z masonami,
Teraz Cię prosimy O. Tadeuszu, módl się nieustannie za nami.
Napisałeś dużo książek, zostawiłeś po sobie wielki spadek duchowy,
Myślę, że niejednemu masonowi, Boża Prawda trafi do głowy.

Do Nieba Cię Ojcze Tadeuszu, zabrała Maryja, naszej Polski Królowa,
Niech rychło, będzie uwieńczona, złotą Koroną, Jezusowa Głowa.
Niech Jezus będzie Polski Królem i z nędzy dżwignie inne kraje,
Niech zakwitnie na nowo wiara, niech wrócą starodawne zwyczaje.

Niech te gorzkie łzy, które po stracie O. Kiersztyna, po naszych policzkach spływają,
Rychłą Intronizację Jezusa, na Króla Polski wybłagają.
Dziś Ojca Kiersztyna, opłakuje każdy Rycerz Chrystusowy,
Wierzymy, że przez Jego śmierć, Bóg dokona w Polsce, wielkiej odnowy.

Niech śmierć tego Drogiego Kapłana, przyniesie wielkie owoce Dziełu Intronizacji,
Niech cały świat się dowie, że Królem jest Jezus, masoni nie mają racji.
Umarłeś Ojcze Tadeuszu, w święto Królowej Polski i całego świata,
Niech nas nie gnębi mason, niech jego władza nas nie przygniata.

Boże, Ty jesteś całego świata, Wielką Potęgą,
Wspomnij jak ks. Natanek otoczył nasz kraj, Twojej Świętej Krwi Wstęgą.
Niech ta Twoja Najświętsza Krew, uczyni Polsce wielki Cud,
Niech rychło, Królem Polski, ogłosi Jezusa Wierny Lud.

Niech tej bolesnej śmierci, serc naszych trwoga,
Zniszczy wszelkie podziały i w jednej wspólnocie przybliży nas do Boga.
Niech pragnienie tego pojednania, Chrystus Król w naszych sercach wzbudzi,
Nie dzielmy się więcej na o. Kiersztyna i ks. Natanka ludzi.

Niech nam w tym pomoże O. Tadeusz z Nieba, z Domu Swego,
Byśmy wszyscy zgodnie dążyli, do tego celu wielkiego.
Połączmy się w JEDNO, będzie większa siła i większe Boże Błogosławieństwo,
W tej wielkiej Wspólnocie, szybciej odniesiemy zwycięstwo.

,,Jezu połącz nas, stań pośrodku nas,
Jedno serce, jedną duszę, stwórz o Jezu w nas,,
Mamy teraz w Niebie Wielkiego Orędownika O. Tadeusza,
Niech u Boga za nami, wstawia się Jego święta Dusza.

23.08.2012r Danuta Gosko.


wiadectwach umieszczę wiersz poświęcony śp. Ojcu Tadeuszowi Kiersztynowi.Chciałabym byście przeczytali i ocenili.Pozdrawiam serdecznie czytających.


Danuta
Data wpisu: 22:41:50 05-10-2012

197. Jeśli ktoś jest w stanie,proszę pomóżcie panu Markowi i jego rodzinie.Choćby parę groszy każdy mu podarował,może by coś się uzbierało.Wiem,co znaczy brak pracy i środków.
Basia
Data wpisu: 22:15:07 03-10-2012

198. Króluj nam Chryste! Tak mam40 lat. Pewne sprawy w życiu zawaliłem (żałuję za to)stąd moja sytuacja jest taka, a nie inna, ale nie załamuję się już, odkąd zostałem żertwą. Wiadomo, czasem trudno mi z sobą samym, lecz chętny jestem działania i pracy, w tym pomocy innym. Siłę daje mi Pan Jezus kiedy pragnę, by jak najwięcej było rycerzy Chrystusa Króla. Trochę się rozpisałem więc pozdrawiam. Z Bogiem i Maryją:-)
huzar
Data wpisu: 10:23:39 03-10-2012

199. Huzar ciekawi mnie ile masz lat ? możesz to powiedzieć ? ;)
rycerzChrystusaKróla
Data wpisu: 22:32:02 01-10-2012

200. Króluj nam Chryste! Niestety takie tragiczne sytuacje, jak pana Marka, będą teraz lawinowo rosnąć. Sam jestem bez pracy i prawa do zasiłku, łapię fuszki. Jestem jednak samotny więc jest mi łatwiej. Musielibyśmy założyć własną grzechyńską firmę, aby stworzyć nowe miejsca pracy. Może, jak Bóg da tak Pan Jezus pokieruje, że kapłani współpracujący z ks.Natankiem dostaną taką myśl na pomysł. Dołączmy siebie wszyscy nawzajem do modlitw. Z Bogiem i Maryją
huzar
Data wpisu: 18:54:30 30-09-2012

wpisz się do księgi gości | załóż własną księgę gości

<< Poprzednie wpisy | Następne wpisy >>

Dotychczas księgę gości odwiedziło: 81855 osób

REKLAMA:
Kosmetyki marki Avon i Oriflame w dobrej cenie z dostawą do domu


ZOSTAW ŚWIADECTWO - KLIK
Wulgarne, obraźliwe komentarze będa kasowane, a adresy IP blokowane.


ADRESY ZABLOKOWANE:
31.61.49.26, 31.60.178.212, 87.116.195.62, 89.231.205.52, 91.94.164.120, 31.61.128.253, 91.94.137.235, 87.116.221.16, 80.55.197.105, 77.255.121.180, 78.8.119.227, 31.61.130.242, 89.79.253.149, 87.206.243.173